Jestliže zvolíte nadzemní bazén, ovšem platí to i pro zabudované nádrže pod úrovní terénu, musíte důkladně zpevnit podloží. Základem je výkop vysypaný drenážním materiálem (štěrkem a pískem), podklad musí být vyrovnaný a hladký. Na jeho povrch se pak usazuje speciální fólie z tzv. geotextilie, jde o podložku pod bazén, která jeho dno chrání před poškozením drobnými oblázky, kamennými úlomky apod.
Úprava okolního terénu
Obklad z přírodního kamene – cenově nejnáročnější, ovšem odpovídá tomu i luxusní vzhled, praktičnost a funkčnost. Výborně odolává povětrnostním vlivům včetně mrazu, a co je nejdůležitější, není nebezpečný při pohybu na mokrém povrchu. Nevýhodou je vyšší absorpce tepla zejména v letním období, zvláště u tmavých odstínů.
Jistým kompromisem je keramická nebo betonová dlažba. Je rovněž pevná a robustní, lze ji výborně sladit s travnatou plochou, není tak silným teplotním absorbentem a vykazuje podobné vlastnosti jako přírodní kámen. Výhodou je především nižší pořizovací cena a snadná údržba. Na trhu jsou také dostupné i zámkové dlaždice, které lze pokládat i bez nutnosti úpravy podloží.
Zajímavým řešením úpravy okolního terénu jsou prkna z dřevoplastu. Jedná se o směs dřevité hmoty a polymerové pryskyřice, která vykazuje vynikající vlastnosti pevnostní, odolnost vůči mechanickému namáhání a vlhkosti, UV záření a znečištění. Jednoduše se udržuje, je protiskluzová a montáž nevyžaduje žádné odborné znalosti.
Travnatý koberec
Úpravu terénu podpoříte výsadbou traviny, ta však bývá problematická vzhledem k délce růstu travního porostu. Můžete však využít možnosti travnatého koberce, odpadne čekání, než tráva zhoustne, aby po ní bylo možné chodit. Koberec je možné zatížit prakticky ihned po pokládce a za letních veder je to nejpříjemnější povrch pro bosá chodidla.